Memorial Ankara Hastanesi

Memorial Sağlık Grubu, Türk sağlık sektörünü şekillendiren çok önemli ve büyük bir gruptur. Sağlık hizmetlerini iyileştirmek ve sektöre yatırımın arttırılması amacıyla Memorial Ankara Hastanesi, Memorial Sağlık Grubu’nun bir parçası olarak 2014 yılında açılmıştır.

Memorial Ankara Hastanesi dünyaca tanınan bölümleri, birçok deneyimli ve uzman hekimi içeren akademik fakültesi, hasta merkezli bakım yaklaşımı, modern binası ve ileri teknoloji ile tasarlanmış tedavi tesisleri ile sağlık hizmetleri sunmaktadır.

Hastane 230 yatak kapasiteli, 60’ı yoğun bakım ünitesinde bulunan modern bir binaya sahiptir. Ayrıca, MR ve BT odaları “Ambiyans teknolojisi” ile tasarlanmıştır, böylece hastalar tarama sırasında kendilerini rahat hissedebilirler. Memorial Ankara Hastanesi, Koroner Yoğun Bakım, Genel Yoğun Bakım, CVS Yoğun Bakım ve Yenidoğan Yoğun Bakım ünitelerine sahip dünya standartlarında bir hastanedir. Hastanedeki tüm bölüm ve ekipman uluslararası standartlardadır.

Memorial Ankara Hastanesi’nde hastaların sağlığı her zaman bir önceliktir. Bu nedenle hastane sunulan hizmetler için en son teknolojiyi kullanır. 256 dilimli Bilgisayarlı Tomografi (CT) cihazı sayesinde, hastalar operasyon sırasında radyasyona daha az maruz kalırlar. Başka bir örnek, 70 cm çapında bir teknoloji harikası MR cihazıdır. Bu, özellikle klostrofobili hastalar için büyük rahatlık sağlayan standart MR cihazından daha geniştir.