Cyberknife Nedir?

Kanser
Cyberknife Nedir?

Cyberknife Tedavisi Cyberknife Nedir?

Kanser tedavisi günümüzde zamanında yapıldığı taktirde hayat kurtarmaktadır. Bu sebepten gelişen teknolojiyle buna yönelik tedavi yöntemleri geliştirilmektedir. Kanser tedavisini tüm vücutta yapmak ve insan kaynaklı hataları engellemek amaçlı robotik destek yardımıyla geliştirilen tedavi yöntemleri risksiz sonuçlar vereceğinden oldukça sık başvurulmaktadır. Cyberknife tüm vücut için tedavi yapabilmek amaçlı robotik radyo cerrahi sistemi olarak geliştirilmiştir. Kanser tedavisinde kullanılan yöntemlerde radyasyon sadece problemli dokuya değil tüm vücuda etki ediyorken Cyberknife tedavisi ile bu tüm radyasyon hasarlı dokuya aktarılarak tedavi edilebilmekle beraber sağlıklı dokular da radyasyondan bu yöntem sayesinde korunabilmektedir. Geleneksel yöntemlerde bu yoğun radyasyondan ötürü vücutta sağlıklı dokuların hasar görmesine ve hastayı da yıpratmasına sebebiyet vermektedir. Sistem bilgisayar kontrolüyle birlikte hasta çevresinde dönerek radyasyon demetlerini odaksal olarak ışınlamaktadır. Bu sayede kanserli bölgelere yüksek doz halinde radyasyon ışınıyla verimli bir tedavi süreci gerçekleştirilmektedir.

Cyberknife Türkiye’deki Özel Hastaneler

Türkiye’de kanser için geliştirilen yöntemler teknolojiyle güncellenerek her geçen gün daha verimli tedavi yöntemleri elde etmeye ve uygulamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bu bağlamda Cyberknife tedaviside Türkiye’de özel hastanelerde hizmet vermektedir. Söz konusu sağlık olduğundan ötürü bu tür verim sağlayan uygulamalar hastaneler tarafından birçok kişiye ulaşması açısından mühim bir konudur. Türkiye’de sağlık hizmetleri dünyayla entegre bir biçimde çalışmaların güncelliği esas alınarak yapılmakta ve faydalı teknolojiler için gerekli donanımlar edinerek ilerleyen bir sektördür.

Cyberknife Tedavisi Fiyatları

Bu radyo cerrahi sistemi oldukça pahalı bir sistem olduğundan ötürü ülkede sınırlı sayıda hizmet verecektir. Erişim sıkıntısının yanı sıra sistemin kullanımı için de ek olarak uzun eğitimler gerekmektedir. Cyberknife tedavisisonuçları bir gün sonra değil zamanla da olumlu sonuçlar verebilmektedir bu sebepten süreç olarak da hastaya bağımlıdır. Fiyat açısından biraz maliyeti yüksek bir işlem olsa da çok daha olumlu ve yıpratmayan bir tedavi süreci gerçekleştirmektedir. Tedavi sürecinde seans başı olarak ücretlendirme yapılması, seansların ise hastanın iyileşme sürecine göre değişkenlik göstermektedir. Diğer tedavi yöntemlerinde seanslardaki radyasyon etkisinin hasarsız dokulara verdiği yıpratıcı etki göz önüne alındığında tedavi ücretleri makul bulunmaktadır.

Post a comment