Kapalı Kalp Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kalp
Kapalı Kalp Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kapalı Kalp Ameliyatı Ne Kadar Sürer? 

Kalp rahatsızlığı çeken insanlar sıklıkla kapalı kalp ameliyatı ne kadar sürer meraklı araştırmaktadırlar. Bilindiği üzere kalp rahatsızlıkları ülkemizde başı çekmekte ve dikkate alınmadığında ölümlerle sonuçlanabilmektedir. Kalp ameliyatlarında kısa süren ve uzun süren ameliyatlar mevcuttur. Rahatsızlığın boyutuna göre bu süre değişiklik gösterse de ortalama olarak kalp ameliyatları üç buçuk dört saat sürmektedir. Kalp ameliyatlarında gerçekleştirilen operasyonların yüzde sekseni 4 saate kadar bitirmektedir. Geri kalan %100 20’lik kısımda ise daha erken ya da daha geç bitirilen ameliyatlar bulunmaktadır. Erken ya da geç bitmesini etkileyen ana unsur şüphesiz kalpteki tahribat rahatsızlığın boyutu ve diğer operasyonu etkileyen faktörlerdir.

Kalp Ameliyatı Öncesi Hazırlık Süreci

Kalp ameliyatı kalpteki problemleri cerrahi yöntemlerle açık kalp ameliyatı yahut kapalı kalp ameliyatı olmak üzere yapılmakta olan operasyonlardır. Kalp ameliyatlarının riskli olması nedeniyle kalp ameliyatı öncesi hazırlık süreci doktorların tavsiye ettiği kurallar çerçevesinde yürütülmelidir. Gerçekleştirilecek kalp ameliyatı öncesi hazırlık süreci kişinin kalp rahatsızlığını tetikleyecek başka rahatsızlıklarının olup olmadığının ortaya çıkarılmasını sağlayacak ameliyat sürecinin belirlenmesini öngören bir süreçtir. Aynı zamanda operasyonun en az riskle yürütülebilmesi için vücuttaki enfeksiyon riski de gözlemlenir. Bu işlemden biri de diş hekimin vasıtasıyla ağızda bir enfeksiyonun olmadığı değerlendirilir. Ameliyat esnasında hastanın ihtiyaç duyabileceği bütün gereksinimlerinin önceden tedariği sağlanır. Bu ihtiyaçlara kan örneği verilebilir. Hasta bu tetkiklerin yapılabilmesi için ameliyattan 1 gün önce hastaneye yatırılarak gerekli belgelerin temini ve benzeri tüm prosedür işlemleri tamamlanır. Yatışı ile beraber yemekleri ve diğer beslenmeleri hastane tarafından özel koşullarda sağlanmaktadır.

Kalp Ameliyatlarında Karşılaşabileceğiniz Olası Riskler Nelerdir?

Bütün cerrahi operasyonlarda karşılaşılabilecek olası riskler bulunmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda kalp ameliyatı sırasında karşılaşabileceğiniz olası riskler nelerdir ameliyat öncesinde uzmanlar tarafından bilgilendirmesi yapılmaktadır. Kalp ameliyatlarında hastalığın ne kadar risk altında olduğunu belirleyiniz ve bu riske karşı ameliyat riskleri ile karşılaştırılır. Kalp ameliyatlarında karşılaşılabilecek riskler nelerdir sorusuna verilebilecek cevap kalp ameliyatı çok riski değil ancak kalp ameliyatı olacak kişinin sağlık durumuna bağlı olarak ameliyata verebileceği cevapların risk oluşturması durumu söz konusudur. Birçok kalp ameliyatında risk yüzde bir oranındadır ancak yaşın ve ilave farklı rahatsızlıkların olması ölüm riskiyle karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.

 

Post a comment