Anjiyoplasti Nedir?

Anjiyoplasti
Anjiyoplasti Nedir?

Anjiyoplasti Nedir?

İlerleyen yaşlarda daha sık görülmekle birlikte en sık rastlanılan durumlardan biri haline gelen damar tıkanıklığı ve damar daralması kalp sağlığı için en büyük sorunlardan biri olmaya başladı. Bu sebeple de söz konusu olan durumda cerrahi müdahale yapmadan damar genişletme işlemi yapılabilir. Bu işleme de Anjiyoplasti işlemi denmektedir. Bu işlem daha risksiz ve de yan etkileri daha az olan bir damar genişletme işlemidir. Daha net bir şekilde sonuç almak için başka işlemler olmakla birlikte yaptıran hastaların büyük bir çoğunluğunda tekrar bir damar daralması gözlemlenmemektedir. Sıklıkla tercih edilen bu yöntemler sizlerin de sorunlarınız için etkili bir araç olabilir. Stent takılması ile damar genişler ve verimli şekilde kan geçişi sağlanır.

Anjiyoplasti Ne İçin Yapılır?

Damar tıkanıklığı ve daralması problemi ile karşı karşıya olan hastalar genellikle sorunlu bölgenin genişletmek için Anjiyoplasti işlemi yapar. Bu sebeple de söz konusu olan damarda bir balon yardımıyla yeterli olabilecek genişlikte bir alan açılır. Bu alandan kan akışı yapılan bu işlemler sonucunda daha iyi ve daha verimli bir şekilde gerçekleşir. Eğer ki sizde de bu şekilde bir darlık ve tıkanıklık var ise ve bunun belirtileri ile doktora gitmişseniz büyük bir ihtimalle bu tarz bir işlem yapılması önerilebilir. Cerrahi müdahale gerekmeden yapılan bu işlem ile risk bakımından da diğer bu tarz işlemlere göre daha uygun işlemlerdir.

Anjiyoplasti  Nasıl Yapılır?

Ameliyat riskinden ve de ameliyat olgusundan korkan birçok insan için ameliyatsız seçenekler oldukça kurtarıcıdır. Damar tıkanıklığının açılması ve genişletilmesi işleminin cerrahi bir müdahale olmadan yapılmasıdır. Bu yöntemler ile sağlıklı bir şekilde istediğiniz tedavi sonucunu en iyi şekilde elde edebilirsiniz. Anjiyoplasti işlemi de stent yardımıyla tıkalı damarların cerrahi bir müdahaleye gerek kalmaksızın damar içerisine müdahalede bulunma yöntemleridir. Bu sebeple de daha az riskli ve de daha az sorunlu olan bölgeler uyarılır, sorunsuz bir süreç yaşanır. Özellikle de bölgedeki söz konusu damarın devamlı açık kalmasını sağlayan balon damara genişletilir. Komplikasyonlar gelişmişse stent tıkanıklık seviyesine yerleştirilir.

 

Post a comment